• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
23 czerwca 2018 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA
  1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela „największego spośród narodzonych z niewiasty” poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jego osoba może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata. Dzisiejszym solenizantom, lecz również nam wszystkim, życzymy Bożych łask i nieustannego odczytywania własnego życia w Panu.
  2. Dziś pierwsza niedziela wakacyjna. Nauczycielom, dzieciom i młodzieży życzymy pięknego czasu wypoczynku. Jednocześnie informujemy, że porządek Mszy św. w lipcu i sierpniu w Katedrze Polowej WP pozostaje niezmieniony: - w dni powszednie o godz. 7.00, 7.30 i 18.00, - w niedziele o 8.00, 10.00, 12.00, 13.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi św. jak zwykle podczas sprawowanych nabożeństw. Na ostatnie już nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
  3. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Tradycyjnie ofiara zbierana w tym dniu na tacę jest przeznaczona na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze uwagi na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to zarazem dzień imienin ks. Piotra Zamarii i s. Lucyny Podbielskiej, pełniących swoją służbę w parafii Katedry Polowej. Do modlitwy za dostojnych solenizantów zapraszamy we wtorek, na Mszę św. o godz. 18.00.
  4. W piątek o godz. 10.00 Biskup Polowy Józef Guzdek odprawi Mszę św. z okazji 25 – lecia istnienia Muzeum Katyńskiego, w int. pracowników muzeum i placówki.
  5. Solenizantów i jubilatów, jak również wszystkich odwiedzających Katedrę Polową polecamy szczególnej opiece NMP Królowej Polski i Hetmanki Żołnierza Polskiego.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>